X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

آیا حجاب باید در جامعه ی اسلامی اجباری باشد؟

در اوایل انقلاب مردم ایران بیش از ۹۸ درصد به جمهوری اسلامی رای دادن رای به جمهوری اسلامی یعنی رای به اسلام و قوانین اسلامی . آیا در مملکت اسلامی حجاب یکی از قوانین اسلام نیست ؟ رعایت قوانین اسلامی اکنون در جامعه ی ما یک هنجار به شمار می رود.چون حق اکثریت جامعه است. باید با کسی که هنجارشکنی می کند چه رفتاری داشت؟بعضی ها می گویند که رعایت دینمان به خودمان مربوط است ولی حجاب در اسلام یک مسئله ی اجتماعی است و مسئله ی فردی نیست که هر کس دوست داشته باشد رعایت کند و هر کس دوست نداشته باشد رعایت نکند مثلا نماز یک مسئله ی فردی است و رعایت نکردن آن و نخواندن آن به خود فرد مربوط می شود و آسیب دنیوی و اخروی آن متوجه خود فرد است نه کس یا کسانی دیگر.ولی رعایت نکردن حجاب باعث می شود هم خود فرد و هم جامعه آسیب ببیند. تا اینکه باعث ایجاد فساد و نا امنی در جامعه هم می شود. حجاب باعث ایجاد امنیت برای زن می شود و اگر حجاب نباشد امنیت از زن گرفته می شود مثل پرنده ای که پر ندارد و طعمه ی گربه می شود.من در اینجا می خواهم موضوع مقایسه ی عدالت با آزادی را مطرح کنم. به نظر شما آیا عَدالت بهتر است یا آزادی؟ 

عدالت باعث می شود هر چیزی سر جای خودش قرار گیرد همچنین عدالت باعث می شود که آزادی به افراط نکشد.آزادی به تنهایی ممکن است باعث افراط و تفریط در جامعه شود.برای مثال اگر هر کسی در جامعه بخواهد بی حجاب باشد این باعث می شود جامعه به فساد کشیده شود. 

برای مثال در آمریکا فروش سلاح تقریباً آزاد است و بیشتر افراد می توانند به سلاح دست پیدا کنند این باعث شده که امنیت در این کشور کم شود تا اینکه حتی نوجوانی مسلح وارد مدرسه شود و به سمت معلم و شاگردان شلیک کند.

به نظر من انسان بی حجاب چه زن و چه مرد از انسان معتاد هم بدتر هستند.انسان بی حجاب خواه ناخواه با بی حجابی اش به جامعه آسیب می زند.  ولی فرد معتاد اینطور نیست.  

این بحث ادامه دارد.

نظرات (1)
آخه اینم شد جواب؟؟؟ یعنی باید نتیجه بگیریم هیچ کشوری در دنیا مسلمان نیست و حتی قبل از انقلاب از صدر اسلام تا کنون هیچ مسلمانی نبوده و همین که انقلاب شده اسلام به معنی واقعی باید اجرا بشه و یکی از قوانین اون هم حجاب اجباریه؟ و لاغیر
عزیزم یه چرت و پرتی بگو که حداقل خودت رو قانع کنه، بقیه پیش کش.
امتیاز: 0 0
پاسخ:
ببین عزیزم
کدوم کشوری رو میشناسی که جمهوری اسلامی باشه؟
توی دنیا فقط ایرانه که جمهوری اسلامیه . و شیعیان هم بیشتر به حجاب پایبندتر هستن . قبل از اینکه رضا خان بیاد توی کشور ما حجاب اجباری بود وقتی رضا خان بی دین آمد و به خاطر اینکه سواد درست و حسابی نداشت فکر می کرد اگه حجاب نباشه مردم پیشرفت می کنن . همون افکاری که الان امثال ساده دلی مثل تو دارند و برای همین با حجاب با هر بهونه ای که شده مخالفت می کنید. در صدر اسلام هم زنان حجاب داشتن و قانون جامعه ی اسلامی بود .از طرفی تا ما بخوایم این اجازه رو بدیم به بعضی ها که حجاب رو خودشون انتخاب کنند تا اون موقع جامعه رو لجن برداشته .
دوشنبه 14 تیر‌ماه سال 1389 ساعت 09:33 ب.ظ
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نظر بدهید
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد