X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

عدالت خدا

دیروز با یکی از دوستان بحثی را داشتیم در مورد عدالت خدا، بهم می گفت : خدا بی عدالتی کرده که یه نفر رو معلول آفریده یه نفر رو سالم ،‌ من در این مورد تحقیقاتی کردم و به نتایج زیر رسیدم:


چون جامعه همانند یک پیکر انسان، نیاز به بافت ها و عضلات و سلولهای گوناگون دارد و نمی شود همه اعضای آن مثل هم باشند. برای مطالعه بیشتر می توانید به بخش تالیفات سایت،زیرشاخه:اعتقادی و کلامی/180 پرسش و پاسخ/33 ـ آیا تفاوتهای طبیعی در انسانها با عدالت سازگار است؟ در این لینک مراجعه فرمایید. 

لینک اول

لینک دوم

لینک سوم

چند مورد که در این لینک ها برام جالب بود رو اینجا نوشتم :

بدن یک انسان، یا اندام یک درخت، یا یک بوته گل را در نظر بگیرید، آیا امکان دارد این ساختمان موزون با تساوى میان اعضاء و اندامها، از هر نظر پیدا شود؟ آیا قدرت مقاومت و استعداد ریشه درختان مى تواند با گلبرگهاى لطیف شکوفه ها، واستخوان پاشنه پا با پرده هاى ظریف شبکیه چشم از هر نظر یکسان باشد؟ و اگر ما بتوانیم آنها را یکسان کنیم آیا فکر مى کنید کار صحیحى انجام داده ایم؟!


و به تعبیر دیگر، تفاوت استعدادها باید در مسیر سازنده به کار افتد، درست مانند تفاوت ساختمان اعضاء یک بدن، یا اندام یک گل، آنها در عین تفاوت معاون یکدیگرند، نه مزاحم یکدیگر.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نظر بدهید
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد